ECR Representatives

ECR Representatives

ECR Representatives

Faculty of Arts

Faculty Representatives

Dr Katrina Hutchinson and Dr Tom Baudinette

Department Representatives

Department of Ancient History, Dr Rachel Yuen-Collingridge

Department of Anthropology, Associate Professor Lisa Wynn

Department of English, Dr Alys Moody

Department of Geography and Planning, Dr Jessica McLean 

Department of International Studies: Languages and Cultures, Dr Alexandra Kurmann

Department of Law,  Andrew Burke

Department of Modern History, Politics and International Relations, Dr Jumana Bayeh

Department of Philosophy, Dr Katrina Hutchinson

Department of Security Studies and Criminology, Dr Brian Cuddy

Department of Sociology, Dr Adam Stebbing

Faculty of Business and Economics and MGSM

Faculty Representatives

Dr Senia Kalfa and Dr Lyla Zhang

Department Representatives

Department of Applied Finance and Actuarial Studies, Dr Lorenzo Casavecchia

Department of Economics, Dr Ben Wang and Dr Sri Modali

Department of Marketing and Management, Dr Murray Taylor

Department of Accounting and Corporate Governance, Dr Colly He and Dr Amy Tung

Faculty of Human Sciences

Faculty Representatives

Dr Titia Benders and Dr Yeshe Colliver

Department Representatives

Department of Cognitive Science, Dr Celia Harris

Department of Educational Studies, Dr Yeshe Colliver

Department of Linguistics, Dr Titia Benders

Department of Psychology, Dr Monique Crane

Faculty of Medicine and Health Sciences

Faculty Representatives

Dr Marco Morsch and Dr Janet Long

Department Representatives

Australian Institute of Health Innovation, Dr Janet Long, Dr Patti Shih and Dr Rae-Anne Hardie

Department of Biomedical Sciences, Dr Mimi Sabaretnam

Department of Clinical Medicine, Dr Magdalena Lam

Department of Health Professions, Dr Joel Fuller

Faculty of Science and Engineering

Faculty Representatives

Dr Rachael Gallagher and Dr Lee Spitler

Department Representatives

Department of Biology, Dr Rachael Dudaniec

Department of Chemistry and Biomolecular Sciences, Dr Sasha Tetu

Department of Chiropractic, Dr Stephney Whillier

Department of Computing, Dr Young Lee

Department of Earth and Planetary Sciences, Dr Soumaya Abbassi

Department of Engineering, Dr Ann Lee

Department of Environmental Sciences, Mr Jeffrey Kelleway

Department of Mathematics, Dr Sophie Calabretto

Department of Physics and Astronomy, Dr Robert Williams

Department of Statistics, Dr Nino Kordzakhia

Back to the top of this page